İçerik Detay

Torpido Kaplama

  •  18.05.2017
  •  

TORPİDO KAPLAMA

 

Araba alımı oldukça önemli bir durumdur. Sıfır araba alımlarında fazla bir sorun çıkmasa da iyi araştırılmalı, yakıt kullanımı ve diğer özellikleri iyi öğrenilmelidir. İkinci el araba alımlarında ise, alınmak istenilen, satışa çıkarılan arabanın incelenmesi oldukça önemlidir. Alınacak olan arabanın kaza, değişim ya da başka herhangi bir sorun olup olmadığı bir uzman tarafından kontrol edilmelidir. Herhangi bir sorunu olmamasına rağmen alınan araçlarda, uzun süre kullanılan sorunlar yaşanabilmektedir. İkinci el alınan ya da uzun süreli kullanılan araçlarda ve eski model klasik arabalarda görüle bilinen sorunlardan biri de torpido bölümündeki çatlaklar ve kırıklardır. Bunlar güneş ışıklarına bağlı olarak da oluşabilmektedir.

Kaplama Nedir? Nasıl Yapılır?

Oto kaplama, güneş ışınlarından veya kullanıma bağlı olarak zarar görmüş bölümlerin deri ya da farklı bir malzeme ile kaplanmasıdır. Kaplama işlemi için malzemeler oto aksesuarı satan her yerde rahatlıkla bulunabilmektedir. Oto aksesuar konusunda oldukça geniş bir yelpazesi olan Demircioğlu oto aksesuar marketi (www.demirciogluoto.com) firması, her açıdan ürünü bulmanıza imkân sağlamaktadır. Kaplama yapılmak istenildiğinde seçilecek olan malzeme araba marka ve modeline uygun olmak zorundadır. Aynı zamanda bazı kaplama çeşitlerinde araba tipi de önemlidir.

Kaplama yapılmak istenilen bölge, kaplama işlemi yapılmadan önce alkole batırılmış bir bez yardımı ile iyice temizlenmelidir. Kaplama yapacağınız malzemenin türüne göre yapıştırıcı ihtiyacınız olabilmektedir. Yapıştırıcı ihtiyacı olmayan malzemelerde arka bölümünde malzemenin kendi yapışkanı bulunup yapıştırılır. Yapıştırıcı ihtiyacı olunan malzemelerde ise yapıştırıcı malzeme arkasına sıkılarak yapıştırılır. Yapıştırıcı sıkılan ve önceden yapıştırıcı kendinde olan malzemelere saç kurutma makinesi ile yapıştırıcı kısmı ısıtılarak yapışkan etkin hale getirilerek kaplama yapılmak istenilen bölgeye malzeme yapıştırılır.

Torpido Kaplama Hangi Araçlara Yapılır?

                Oto torpido kaplama konusunda herhangi bir sorun oluşmamaktadır. Zarar görmüş olan torpido bölümü araç tipine, modeline ve markasına bakılmaksızın, herhangi bir yasak olmadan yapılabilmektedir. Ancak torpido kaplama konusunda torpido için seçilecek olan malzeme önemlidir. Torpido deri kaplama yapılmak isteniyor ise, araç marka ve modeline göre uygun kaplama alınması gerekmektedir. Araç markasına ve modeli göz önüne koyularak alınmayan kaplama çeşitleri farklı sonuçlar doğurabilmektedir. Bu nedenle araç iyi tanınmalı ve araca uygun torpido kaplama yapılmalıdır.

Torpido Kaplama

Torpido kaplama İstanbul ilinde birçok sanayi bölgesinde ya da oto aksesuar satan yerlerde yapılmaktadır. Torpido kaplamak istenildiğinde, alınacak olan malzeme konusunda araç model ve markasına göre alışveriş yapılması önemlidir. Bu konuda geniş ve zengin ürünlere sahip olan Demircioğlu Oto Aksesuar marketi, araç modellerine özel kaplamalar satmaktadır. Bu konuda titiz olan oto aksesuar marketi, araç modelini özellikle belirterek ürünlerini koymaktadır. Aynı zamanda farklı şekilde ve desenler de ürünleri bulunmaktadır. Kaliteli ve profesyonel bir için yapan Demircioğlu oto aksesuar market, ürünlerinin kalite garantisini vermektedir.

 

Torpido farklı malzemeler ile kaplanabilmektedir. Ancak torpido için özellikle torpido deri kaplama ve torpido karbon kaplama tercih edilmektedir. Deri kaplama karbon kaplamaya göre sıcaklık eşiği birazcık daha düşük olmaktadır. Karbon kaplamalar ise 195 dereceye varan sıcaklıklara kadar dayanabilmektedir. Torpido kaplama konusunda araç ve modele göre seçilmesi gereken malzemelerde deri ve karbon malzemeler oldukça kullanışı ve yararlıdır. Kırılma, çizilme gibi uygulanabilecek deformasyonlar kaplama yapılan bölgede gözükmez. Herhangi bir güneş etkisi veya kaza gibi durumlarda torpido bölümünü korumaktadır. Bu nedenle kaplama yapılan torpido bölümü yanmaz ve aynı zamanda güneş etkisi ya da sıcaktan dolayı rengi solmaz.

 

Torpido Kaplama Blog Sayfamız

 

Torpido Kaplamalar Aracınıza Ayrı Bir Hava Katan Tamamen Görselliği Öne Çıkaran Gerçekten Şık Bir Uygulmadır.Araca Göre Özel Olarak Üretilen Torpido Kaplamalar Aracınızın Belirli Bölgelerine Yapıştırılarak Aracınızı Farklı Bir Görünüm Kazandırır.Bu Sayede Değişik Şık Bir Görünüme Otomobil Görünümüne Sahip Olursunuz.Torpido Kaplama Sipariş Verirken Model Ve Yıl Aralığına Dikkat Ederek Lütfen Sipariş Veriniz.Torpido Kaplama Ürünleri Bizim Yada İmalatın Elinde Hazırda Bulunmuyor Siz Sipariş Verdikten Sonra Ortalama 24 Saat İçinde Hazırlanıp Kargoya Teslim Ediliyor.Torpido Kaplama Ürünleri Torpidonuzun Tamamını Kaplamaz Belirli Alanlarda Belirli Yerlere Yapıştırılır.

Toptan Maun Kaplama veya Parakende Maun Kaplama Hemen Sipariş Vermek İçin Tıklayınız

Ürün Özelliklerini Aşağıda Ki Gibi Anlatabiliriz.

Torpido Kaplamalar fiziki özellikleri gereği esnek olduğundan çatlama, kırılma, çizilme gibi deformasyonlara uğramaz.

195° C kadar sıcaklığa dayanıklı ve ateşe karşı alev almama direncine sahiptir.

Dolayısıyla yanmaz ve ısı ile bozulmaz.

Güneş ışınlarından etkilenmez, hiç bir şekilde solmaz.

Yapıştırıcı olarak özel 3M bantlar kullanılmaktadır.

Bu bantlar sadece 25° C ye ısıtıldığında yapıştırıcılık özelliğini kazanmaktadır.

Kullanılan bantlar sayesinde söküldüğünde iz veya leke kalmaz.

Çok kolay olan montajı 10 dk. içinde gerçekleştirilebilmektedir.

Kaplamalar hijyeniktir ve sağlığa zararlı madde içermez.

MONTAJ
1- Aksesuarın yapıştırılacağı yüzey önce alkol v.b. bir sıvıyla iyice temizlenir.
2- Yüzeyin kuru ve yağ, toz gibi maddelerden arıtıldığından emin olunduktan sonra.
4- Aksesuar kağıdından sökülerek.
5- Yerine yapıştırılır.
6- Saç kurutma makinası ile yerine alışması sağlanır.
7- Elle veya bir bez yardımıyla iyice bastırılır.
8- İşlem tamam iyi günlerde kullanın

Toptan Torpido Kaplama veya Parakende Torpido Kaplama Hemen Sipariş Vermek İçin Tıklayınız

 


4fd9fbf0835f.html ed74388257f2