İçerik Detay

Park Sensörü

  •  9.05.2017
  •  

Park Sensörü

Yeni araç kullanmaya başlayanların en büyük sıkıntıları genel olarak park etme konusudur. Birçok yeni sürücünün aracı sırf bu yüzden çizilmiş, hasar görmüş ve tekrar boyanmak hatta tamire gönderilmek zorunda kalmıştır. Sadece yeni sürücüler de değil, uzman sürücüler bile park ederken birçok kez sorunlarla karşılaşmışlardır. İşte tam bu noktada park sensörü imdadınıza koşuyor ve aracınıza zarar vermeden nasıl park edeceğiniz konusunda size yardımcı oluyor.

 

Park sensörünün araçlara uyumluluğu

Günümüzde yeni model araçların birçoğunda park sensörü bulunmaktadır. Park sensörü bulunmayan eski model araçlara veya yeni model olup da park sensörüne sahip olmaya araçlara, kolaylıkla park sensörü entegrasyonu yapılabilir. Genelde araçların arka taraflarına takılan park sensörleri bazen ise araçların hem ön hem de arka taraflarına takılabilmektedir.

 

Park sensörlerinin çalışma prensipleri

Park sensörleri çalışma prensiplerine göre iki farklı kategoriye ayrılır. Bunlardan biri elektromanyetik park sensörleri diğeri ise ultrasonik park sensörleridir.

 

·         Elektromanyetik park sensörleri, bulundukları konumun etrafında elektromanyetik bir alan oluştururlar. Bu alandaki cisimleri algılayıp sesli veya park sensörü kameralı ise hem sesli hem görüntülü bir şekilde sürücüyü uyarırlar.

 

·         Ultrasonik park sensörleri, bulundukları konumdan etraflarına ses dalgaları yayarlar. Bu ses dalgaları eğer etrafta bir cisim varsa o cisme çarpar ve sensöre geri döner.Sensör, geri dönen bu ses dalgalarını tanımlayarak sesli veya hem sesli hem görüntülü şekilde sürücüye haber verirler.

 

Park sensörleri temas edecekleri cisim ile aralarında bir metre mesafe varken devreye girerler. Araç cisme yaklaştıkça park sensörü sürücüyü uyarmak adına çıkardığı ses tonunu arttırır ve ses süresini kısaltarak belirli tonlarda uyarıcı sesli sinyaller oluşturur. Araç ile cisim arasında 30 cm gibi bir mesafe kaldığında artık sensör sadece tek tonda ve aralıksız bir ses çıkararak cisme daha fazla yaklaşmaması gerektiği hakkında sürücüyü uyarır.

Her ne kadar park sensörleri aracın arkasında veya önündeki cisimleri algılamakta oldukça başarılı olsalar da bazen cisimleri algılayamadıkları durumlarla karşılaşılabilir. Örneğin ince silindirik demir sütunlu tabelalar bazen park sensörleri tarafından algılanamayıp aracın tabelaya çarpmasına sebep olabilir. Bunun gibi durumlarla karşılaşmamak için mutlaka park alanı önceden gözlemlenmelidir.

Park sensörlerindeki marka ve fiyat çeşitliliği
 
Park sensörleri için türlerine ve markalarına göre geniş bir fiyat aralığı bulunmaktadır. Bir online oto aksesuar marketi olan  https://www.demirciogluoto.com/ sitemizde en uygun park sensörü fiyatları sizleri bekliyor olacaktır.Gelin beraber markalarımıza kısaca bir göz atalım.
 
    -Invells marka, Türkçe konuşan ve dijital ekranlı park sensörleri
 
    -Demircioğlu, dijital göstergeli,4 gözlü ve ses ikazlı park sensörleri
 
    -Carub marka, full kameralı, 4 gözlü ve aynalı son teknoloji ürünü park sensörleri
 
 
 
Tüm bunların yanı sıra her markanın renk, ebat ve çalışma prensiplerine göre farklı ürün çeşitleri de bizde mevcuttur.
 
Oto aksesuar için doğru adres
 
En kaliteli, en uygun fiyatlı ve en iyi park sensörü çeşitlerini bulabileceğiniz tek online oto aksesuar marketi olan https://www.demirciogluoto.com/ sitemizde daha bir çok oto aksesuar hakkında detaylı bilgi alabilir ve fiyat listesini görüp istediğiniz ürüne sahip olabilirsiniz.
 
·Sitemizin BLOG kısmında ürünlerimiz ve oto aksesuarlar konusunda spesifik içerikler bulabilir, hem bizi hem de otomobil dünyasını çok daha yakından tanıma fırsatı bulabilirsiniz.
 
· Her otomobil markası kendine has yedek parça ve aksesuara sahiptir. Bu yüzden bir markada kullanılabilen aksesuar diğer bir markada kullanılamayabilir. Bu durumu da sizler için kolaylaştırmış bulunmaktayız değerli müşterilerimiz. Sitemizin MARKALAR bölümüne girerek kendi otomobilinizin markasına uygun yedek parça veya aksesuarları bulabilir ve bunlara sahip olabilirsiniz.
 
Aradığınız oto aksesuarına kavuşmak için daha fazla beklemenize gerek yok. Sadece bir tık ile hiç vakit kaybetmeden sitemize ulaşabilirsiniz. Aradığınız ürün sitemizde sizi bekliyor.

 

Park Sensörü Aracınızı Güvenli Bir Şekilde Park Etmenizi Sağlayan Çok Önemli Bir Otomobil Aksesuarıdır Hatta Bir Güvenlik Ekipmanıdır.

Genelde Otomobillerde Orjinal Aksesuar Yada Opsiyonel Seçenek Olarak Kullanıcılara Sunulmuştur.

Ancak Aracını Satın Aldıktan Sonra Yada Daha Sonra Park Sensörü Taktırmak İsteyenler İçin Bir Çok Model De Satışa Uygun Hale Getirilmiştir.

Bunlardan Bir Kaç Örnek Vermemiz Gerekirse

Örn, Dijital Göstergeli Park Sensörü, Ses İkazlı Dijital Göstergeli Park Sensörü, Ses İkazlı Park Sensörü, Aynadan Ekranlı Park Sensörü, Aynadan Ekranlı Görüntülü Park Sensörü, Kameralı Park Sensörü, Türkçe Konuşan  Park Sensörü, Ön Arka Gözlü Park Sensörü, Ön Arka Köşe Sensörlü Park Sensörü, Gibi Birçok Ürün Mevcuttur.


4fd9fbf0835f.html ed74388257f2