İçerik Detay

Oto Vantilatör

  •  18.07.2017
  •  

Oto Vantilatör

1800 Lü yılların sonuna doğru Schuyler Skaats tarafından keşfedilen İlk elektrikli vantilatör Amerika Birleşik Devletleri'nin New York şehrinde bulunan "Crocker and Curtis Electric Motor Co." isimli şirketin mühendisi olan Schuyler Skaats tarafından icat edilmiştir.Daha sonra ürün çeşitlendirilmiş olup artık ev,işyeri,ofis ve hatta otomobillerde vantilatör kullanılacak kadar ilerletilmiş olup işte bugün buradaki yazımızdaki bahsedeceğimiz oto vantilatör sayfamız işlenmiştir.

img

Vantilatör aldığı hareket ile dönen çarkın (pervane) havayı bir hacimden alıp diğer bir hacime aktaran, havaya yön verme prensibi ile çalışan makine. Bu makinelere ayrıca çalışma şekline görede isimler verilir bunlar aspiratör, fan, blower, körük şekilde adlandırılırlar.

 

Schuyler Skaats, bu buluş ardından 1883 yılında vantilatör üretimini seri üretim olarak yapmaya başlamıştır. Ayrıca masa tipi, iki kanatlı pervaneli olmak üzere çeşitliliği de sağlayarak piyasada

Oto Vantilatör Nerelerde Kullanırım ?

Otomobil,minibüs,panelvan,hafif ticari vb araçlar

 

Oto Vantilatör Modelleri

Sağa sola dönebilir özellikte olup Değişik çap ve ölçülerde çeşitleri mevcuttur.Aracınzın çakmağından alacağı ceryan ile çalışır ve hatta usb girişi ile çalışabilen modelleri de mevcutur demirciogluoto.com adresinden bu ürünün ister 12 Volt Vantilatör İsterseniz 24 Volt Vantilatör enerjiyle çalışabilen vantilatör alabilirsiniz.

img

Oto Vantilatör Faydaları

Sıcak ortamlarda size serinlik ve ferahlık sunar.Aracınızın içindeki havayı dağıtarak size rahatlama sunar sıcak ve nemli havalarda kesinlikle tavsiye edilebilecek bir ürün olup yaz aylarının olmazsa olmazıdır birbirinize eşinize,dostunuza hediye olarak bile verebileceğiniz şık bir üründür.

 

Oto Vantilatör Uygulama

Vantuzuyla ön veya yan cama tutturarak sabitlenebilir.


4fd9fbf0835f.html ed74388257f2