İçerik Detay

Oto Ampulleri

  •  15.05.2017
  •  

Oto Ampulleri

Araba farlarında araç ampul tipleri ve bu ampullerin aydınlatma performansına etkisi olan pek çok kriter bulunmaktadır. Bu kriterleri iyi bilmek ve doğru anlamak oldukça önemlidir. Böylelikle düzgün uygulama sonucunda daha iyi bir performans yakalayabilirsiniz. Peki, bu kriterler nelerdir?

1-      Sürücünün göz sağlığı ve yaş faktörü

Kişinin yaşı ilerledikçe görme yetisini daha iyi kullanmak için ihtiyaç duyduğu ışık daha yoğun olmaktadır. Kişinin 10 yıl geçirmesi sonucu gözler %25 daha çok ışığa ihtiyaç hisseder. Bu sebepten dolayı oto ampullerini seçerken hassas davranmakta fayda vardır.

2-      Çevre ve hava koşulları

Sisli havalar, yağmur vs. gibi zorlu koşullar farlardan çıkan ışığın düzgün olarak yayılmasına engel olmakta ve su tanecikleri ışığı kırarak sürücüye tekrar yansıtmaktadır. Ayrıca araştırmalar, ıslak zeminin ışığın %85’ini yuttuğunu göstermektedir.

3-      Far seviyeleri

Kişinin gözleri ne kadar iyi görse de ya da farlar ve ampuller ne kadar iyi olsa da farın seviyesi doğru ayarlanmamışsa aydınlatma kötü olur. Yol şartları ile titreme yaşayan farların ayarı sonradan bozulabilir. Bu nedenle sıklıkla farlarınızı ayarlatmanız gerekmektedir. Firmamız da bulunan oto far çeşitleri ve düzenli bakım sayesinde artık yolunuz daha da iyi aydınlanacak.

4-      Ampuller

Orijinal olan farlar Avrupa standartlarında üretildiğinden dolayı buna en kaliteli uyumu yine Avrupa standartlarında üretilmiş olan ampuller sağlamaktadır. En uygun üretilen ısı, ışık gücü, harcanan güç, tel pozisyonu, rengi ve açısı gibi özellikler yalnızca Avrupa standardında üretilmiş olan ampuller ile sağlanmaktadır.

4a- Yüksek watt ampuller

Far reflektörü, cam ve elektrik tesisatı 55W güç tüketen Avrupa standardındaki halojen ampuller için dizayn edilmiştir. Yüksek watt’lı ampuller (100W vb.)  daha çok akım çekerek daha da çok ışık üretirken bunun yanında daha çok ısı da üretirler. Bu ısıdan dolayı far camı ya da reflektör zarar görebilir.

4b – Beyaz ışık veren ampuller

Çoğunlukla tuning sektörü için üretilmekte olan ve xenon görüntüsü hedefleyen bu ampuller, mavi camı sayesinde daha çok renk ısısına sahip olarak beyaza yakın ışık üretirler. Mavi ışığın dalga boyu düşük olduğundan ötürü cisimler tarafından kolayca emilmez ve kırıldığı takdirde daha çok saçılır. Firmamız sizlere led far ampülü h7 seçeneği sunarak istediğiniz gibi bir performans yakalamanıza yardımcı olur.

4c – Yüksek performans ampulleri

Günümüzde Avrupa standardına uygun olarak ve standart ampullerden %100’e dek fazla ışık veren ampuller üretilebilmektedir. Bu ampullerin gücünden tam anlamı ile faydalanmak için far optiğinin de iyi dizayn edilmiş olması böylelikle ışık miktarında oluşan artışın yolun her noktasına eşit şekilde yansıtılması gerekir. Bu ampuller gelişmiş kimyasalların karışımından ötürü daha hassastırlar.

5-      Far camı ile reflektörü

Farlar zaman içerisinde kullanıldıkça islenme, tozlanma ve kararma sebebi ile performanslarını kaybetmeye başlar. Farın havalandırma deliğinin tıkanması, yüksek watt ampul kullanımı, arka kapağın gevşemesi ve düşmesi gibi sebeplerden ötürü mercekli farlarda lens ile içte kalan projektör islenebilir. Şeffaf free formlardaki farlarda reflektörlerde kararmalar oluşabilir. Kararmaların giderilemeyeceği farların değiştirilmesi gerekmektedir. Bu durumda firmamız sizi memnun edecek alternatifler sunacaktır.

6-      Farın optik kalitesi

Orijinal olan farlar özel yazılımlar ile güçlü bilgisayarlarca tasarlanmaktadır ve titreşim, ısı ve dayanıklılık gibi pek çok çeşit kalite testine tabi tutulmaktadır. Bu farlar ise Avrupa standardının getirdiği kalite standardına sahiptir. Bir fardaki optik tasarım, aydınlatma performansına doğrudan etki eder. Zaman içinde farların yapıları geliştirilerek optik kalitelerinde de artış sağlanmıştır. Günümüzde en gelişmiş ve en modern halojen optik tasarımlar H7 farlarda görülmektedir. Her türden oto ampul seçeneği sunan firmamız isteklerinizi göz önüne alarak sizleri memnun etmektedir.

 

Oto Ampulleri ni  Aracınızın Aydınlatma Ekipmanları Olarak Nitelendirebiliriz.

Ampuller Marka Model Ve Çeşitlerine Göre Ayrı Tip Ve Markalardadır.

Bunlar İçinde Osram, Narva, Philips, Photon, Carub, Sentinel Önde Gelen Firmalar Olup Birçok Ampül Tip Ve Modelini Bünyesinde Barındırmkatadır.

Bu Ampuller Beyaz,Işık, Sarı Işık,Colormatik ,Orjinal Tip Olarak Bir Çok Farklı Renklerde Olup Kullanılabilir.

H Serisi Halojen Tip Ampullerde 55w Ürünler Orjinal Fabrikasyon Çıkışlı Ürünlerdir.Şayet 100w Ürün Takmak İsterseniz Mutlaka Elo Far Rölesi Takınız Yada Başka Bir Marka Far Rölesi Taktırınız.


4fd9fbf0835f.html ed74388257f2