İçerik Detay

Kar Zinciri

  •  25.07.2017
  •  

Kar Zinciri

 

Yoğun kış şartlarında araçları en çok zorlayan karlı ve buzlu yollarda araç kullanmaktır.Bu tip durumlarda sürücüler kar zinciri takarak bu ulaşımı daha rahat ve daha güvenli bir sürüş sağlayarak rahatça seyahat edebilirsiniz. Ancak kış lastiği de zaman zaman yetersiz olabiliyor. Bu durumda devreye kar zinciri giriyor.Sürücülerin kesinlikle unutmaması gereken başlıca kural şudur aracınızda kar lastiği yada zincir olsa dahil hız yapmadan çok dikkatli araç kullanmanız gerekmektedir.Genelde karlı yollarda mümkün mertebe patinaj çekmeden kalkış yaparak savrulmayı engelleyerek daha sağlıklı kalkış daha sağlıklı sürüş demek.Aracınızda lastik zinciri de olsa bunu yapmalısınız.Ani fren yapmaktan kaçınarak direksiyon hakimiyetini kaybetmemek adına keskin manevralardan kaçınmalısınız.

img

KAR ZİNCİRİ NEDİR?

Kar zincirleri, tekerleğin boşta dönmesine ve istemsiz kaymalara karşı en iyi korumadır. Ancak kar zincirleri, kış lastiklerinin yerine geçemez! Çünkü zincirler sürüş akslarının üzerine konulur. arabanın yolu tutması için yeterli değildirler.

Lastik Zinciri Nasıl Takılır

 

Peki zincir nasıl takılır? Sürücüler zincir takmayı biliyor mu? Doğru zincir nasıl takılır? İşte zincir takmanın püf noktaları

Öncelikle birçok kar zinciri modeli olduğu için bunları farklı başlıklarda toplamak daha uygun olacaktır.Öncelikle takmatik zincir den başlayalım.

Takmatik Zincir Nasıl Takılır Anlatımı

Aracınızın önden yada arkadan çekiçlidir.

Çekiç tarafı nerde ise o tarafa yönlenicez.Aracınız önden çekiçli ise öne arkadan çekiçli ise arka lastiklere zinciri takıcaksınız.

Öncelikle demircioğlu oto  dan aldığınız takmatik zinciri kutu içinden çıkartarak kutu içindeki karışık halinden ürünü kurtarın takmatik zincir in bir kısmında çember gibi bir halka göreceksiniz bu halkaların başında kilit sistemi vardır.Bu kiliti açarak lastiğin arkasından yerden dolandırarak diğer taraftan çekiniz üst tarafta birleştirerek iç kısma bırakın daha sonra dış kısımda 2 tane üst taraf ta birleştirmeniz gereken çengelli kilit sistemi 2 tane alt tarafta vardır önce kısa olanı takın daha sonra uzun olan kilit kısmı takıp gererek çengeli takın ortalama 100 metre gittikten sonra tekrar boşluğu alarak zincir takma işlemini tamamlayabilirsiniz bu lastik zinciri montajı tarifi demirciogluoto.com da satılan zincirler için geçerli olup herhangi bir bağlayıcılığı yoktur.

img

KAR ZİNCİRİ ÇEŞİTLERİ

 

Lastik zincirleri bir çok modeli kendi bünyesinde barındırı bunlar takmatik zincir en çok binek araçlarda tercih edilir.4x4 Zincir ler genel de isminden de anlaşılacağı üzere genelde jeep tarzı araçlarda kullanılır ama bazen lastik ebatı tutan diğer hafif ticari büyük ebat ve minübüslerde de kullanılır.Serme zincir ler genelde kar ve tipinin yani kışın çok yoğun geçtiği illerimizde çok tercih edilir diğer zincirlerden farklı olarak bu zincirler mahmuzlu serme zincir olarak da geçer ve kalın buz kırıcıları yani mahmuzları sayesinde yolda kalmanızı minimize edicek gerçekten en kaliteli zincir grubudur demircioğlu oto dan satın alacağınız bu tip mahmuzlu serme zincir lerin bir özelliği daha var oda şu bu zincire bi şekilde zortlu hava şartlarında zarar geldiğinde bu zincirleri tamiri mümkündür bölgeniz de etrafınızda yada en yakın sanayide zinciri kaynak yaptırabilir kopan parçaları birbirine monte edebilirsiniz.

 

Her ne kadar kolay takıldığı söylenen sistemler bayağı pahalı olsa da ihtiyaç halinde en kolay takılanlar lastik zincirleri dir. Oto Aksesuar Mağazamızda Bununla birlikte, kışın tatile arabayla gitmeden önce bazı hazırlıkları yapmalısınız.Bununla birlikte, kışın tatile arabayla gitmeden önce bazı hazırlıkları yapmalısınız. Örneğin sileceklerinizi ,cam sularınızı, lastik havalarınızı ,mümkünse fren balatalarınıza motor yağı fren hidroliği bunlara bakmalısınız kontrol etmelisiniz .

 


4fd9fbf0835f.html ed74388257f2