İçerik Detay

Araç Cam Filmi

  •  10.07.2017
  •  

ARAÇ CAM FİLMİ

Araç sahiplerinin yaz aylarında en çok rahatsız olduğu şeylerin başında sıcak gelmektedir. Yaz aylarında kavurucu güneşin etkisiyle gün içerisinde, park halinde duran tüm araçlar fazla miktarda ısınmakta ve araca binildiğinde bunaltıcı bir sıcak ile karşılaşılmaktadır. Aynı şekilde araç içerisinde seyahat ederken, güneş fazlasıyla kavurucu olabilmekte ve bu oldukça rahatsızlık veren bir durum olmaktadır. Bu durumun engellenmesi için güneşlik ya da araç cam filmi taktırılması önemlidir. Araç cam filmleri, güneşliğe göre daha fazla korumakta ve özellikle güneşten gelen UV ışınlarını engelleyen araç cam filmleri üretilmiştir. Araç cam filmi ve diğer araç aksesuar konusunda oldukça geniş ve kaliteli bir yelpazesi olan Demircioğlu oto aksesuar market www.demirciogluoto.com kaliteli ürünleri ile müşterilerine hizmet vermektedir. Sadece güneşten koruma etkisi olmamakla birlikte farklı özellikleri de vardır.

Araç Filmi Özellikleri

Araç cam filmleri güvenlik ve yalıtım amaçlı kullanılan bir malzemedir. Araç cam filmleri yapımında kullanılan ana malzeme polyesterdir. Bu cam filmleri ışık geçirgenliğine sahip ve üzerine farklı çeşitlerde özelliklere sahip olan kaplamalar uygulanabilmektedir. Araç cam filmi taktırıldığı zaman üzerine UV ışınlarına karşı koruma katmanı, yapışkan özelliğe sahip olan yapışkan katman, bozulmaması ve güvenli bir şekilde korunması adına çizilmeye karşı çekilen çizilmez katman ve renk isteyenler için renkli katman gibi farklı özelliklere sahip katmanlar bulunmaktadır. Bu katmanlar araç özelliğine ve aynı zamanda araç cam filminin kullanılma amacına göre yapılmaktadır.

Cam filmi Faydaları Nelerdir?

Araç cam filmi, birçok açıdan kullanıcısına fayda sağlamaktadır. Özellikle yaz aylarında, güneşten gelen yararlı ışınlar olduğu kadar zararlı ışınlar da olmaktadır. Bu ışınlar kişiye güneş yanığı ve farklı şekilde cilt rahatsızlıklarına neden olmaktadır. Bu nedenle özellikle araç kullanıcılarının fazlası ile tercih etmiş olduğu araç cam filmi UV ışınlarına karşı koruma etkisi ile bu tarz rahatsızlıklara karşı koruma sağlamaktadır.

 Aynı zamanda yaz aylarında araç içerisinde klima kullanımı sayısı fazlası ile artmaktadır. Klimalar soğuk hava için enerjisini araç motorundan alır ve bu motorun enerjisinin düşmesine sebep olmaktadır. Motor enerjisinin düşmesi ile birlikte fazla yakıt kullanımı olmaktadır. Cam filminde yalıtım özelliği de bulunduğundan dolayı, böyle bir sorunla karşılaşmayıp yakıt kullanımında tasarruf sağlamaktadır.

Araç camları herhangi bir darbe veya kaza anında kolay bir şekilde parçalanmaktadır. Bu nedenle parçalanan cam araç içerisinde bulunan kişilere oldukça büyük zararlar vermektedir. Aynı zamanda park halindeki araç içerisinden ya da kırmızı ışıkta beklerken herhangi bir hırsızlık olayında cam kolay kırıldığı için araç camı hedef alınarak hırsızlık olayı gerçekleşmektedir. Araç cam filminin koruma özelliğinden dolayı, bu tarz olumsuz olaylar da kırılması oldukça zor olmaktadır. Bu nedenle güvenlik açısından oldukça faydalıdır.

Araç Cam Filmi Uygulaması        

                Siyah araç cam filmi uygulama uzun zamanlar boyunca kullananlar ve trafik polisleri arasında soruna neden olmuştur. Araç cam filmi kullanımı belirli nedenlerle yasak olarak gösterilmekte ve araç cam filmine sahip olan araçlar ise periyodik olarak yapılan araç muayenelerinde kusurlu olarak sayılmaktaydı. Peki hala oto cam filmi yasak mı? Son yönetmeliğe göre araç cam filmi kullanımı yasal olmuştur. Ancak yönetmeliğe göre araç cam filmi kullanımı için belli şartlar bulunmaktadır. Bu şartların en başında gelen ise araç ön camına kesinlikle cam filmi çekilmesi yasaktır. Bu şoförün görüşünü kısıtlaması nedeni ile yasak kabul edilmiştir. Yapılması halinde belli bir miktar cezası bulunmakta ve itiraz hakkı bulunmamaktadır. Aynı zaman da cam filmleri üretiminde PVC malzeme kullanımı kesin olarak yasak sayılmıştır. Satmış olduğu araç cam filmleri ürünlerinde Demircioğlu oto aksesuar marketi bu yasakları uygun olarak kaliteli ürünler satmaktadır.


4fd9fbf0835f.html ed74388257f2