İçerik Detay

Araba Aksesuar Malzemeleri

  •  10.07.2017
  •  

Araba Aksesuar Malzemeleri

Araç sahipleri özellikle araçlarında aksesuar kullanarak aracın görünümünü güzelleştirmeye büyük önem verirler. Araçlarla ilgili genelde en çok satışı yapılan ürünler aksesuarlardır. Araçta aksesuar kullanımı hem bazı parçaların ömrünü uzatır, hem biçim güzelliği oluşturur hem de aracınızın yeniymiş gibi görünmesini sağlar ve fiyatını yükseltir. Tabi ki aksesuar ürün yelpazesi çok geniştir. Genelde çoğu aksesuarın maliyeti de çok yüksek olmadığı için araç sahipleri tarafından rağbet görür. Aracınızın iç bölümlerine veya dış bölümlerine aksesuar yaptırabilirsiniz. Bunun dışında krom kaplama şeklinde yapılan ve aracın dışarıdan görünümünü etkileyen aksesuarlar da vardır. Hangi tarz aksesuar hoşunuza giderse gitsin Demircioğlu oto aksesuar marketi sizin için en kaliteli ürünleri ve uygun fiyatlarıyla bu konuda sizlere hizmet vermektedir. www.demirciogluoto.com üzerinden ürünlerimizi inceleyebilir ve 7/24 sipariş verebilirsiniz.

Aksesuar Seçenekleri

Bizim inceleyeceğimiz iki farklı ana aksesuar grubu vardır. Araç içi aksesuar ve araç dışı aksesuar. Bunların dışında kalan krom aksesuar grubu vardır. İç ve dış oto aksesuarı aslında benzer amaçlara yöneliktirler krom aksesuar ürünleri biraz daha farklıdır. Bizim incelememizin dışında kalacak daha genel bir sınıflandırma yapmak gerekirse, araç aksesuarları ve oto aksesuarları şeklinde ayrım yapmak da mümkündür. Araç aksesuarları iç ve dış olarak oto aksesuarları ise oto, krom ve muhtelif aksesuar ürünleri olarak ayrılır. Oto aksesuar konusu bu yazıda incelenmeyecektir.

Araç aksesuarları

Günümüzde oto aksesuar sektörünün gelişimiyle birlikte git gide daha kaliteli ve özelleşmiş ürünler ortaya çıkmıştır. Artık farklı araç modellerine göre farklı aksesuar ürünleri satılmaktadır. Bu durum hem ürünün kullanım ömrünü uzatır, kalitesini, müşteri memnuniyetini arttırır. Bu ürün yelpazeleri o kadar çoktur ki tek tek incelemeye imkân yoktur. Bu yüzden genel bir inceleme yapmamız gerekir.

Krom Aksesuar

Bu tarz ürünler aracın dış bölümlerine kaplama şeklinde monte edilirler. Aracın parlak olması durumunda parlak metal üzerine krom kaplama, bazı araçlar içinde plastik üzerine krom kaplama yapılarak kullanılır. Otomobil dış yüzeyindeki her parça için krom kaplama seçeneği mevcuttur dolayısıyla ürün yelpazesi çok geniştir.

Ürün Yelpazesi

Bu bölümde araç içi ve araç dışı aksesuar seçenekleriyle ilgili bilgi vereceğiz.

Araç İçi Aksesuar

Genelde ürün yelpazesinin en geniş olduğu ve fiyatların da en düşük olduğu aksesuar grubudur. Tüm ürünleri tek tek sayabilmek imkânsızdır ama örnek olması açısından bazılarından bahsedebiliriz.

·         Siyah deri direksiyon kılıfı

·         Ön cam için güneşlik perde

·         Koltuk kılıfı

·         Ayna

·         Pedal Seti

·         Uyumlu vites topuzu ve körük seti

·         Isıtıcılı koltuk minderi

·         Motosiklet ve bisiklet için telefonluk

·         Levha

·         Emniyet Kemeri Rahatlatıcı

·         Telefonluk

·         Kaydırmaz Ped

·         Bardaklık

·         Küllük

 

Tabi bunlar gibi başka ürünler de mevcuttur ama en önemlileri bu şekilde sıralayabiliriz. Fiyatlar ise genelde 30 TL’yi geçmez ve ortalama olarak 10 TL civarındadır.

 

Araç Dışı Aksesuar

Genelde araç dışı aksesuarların fiyatı biraz daha yüksek olur ama her ürünün müşterinin bütçesine uygun seçenekleri mevcuttur.

·         Angel Far Ledli

·         Depo Kapakları

·         Difüzör

·         Far Kaşı

·         Hava Izgaraları

·         Jant Göbekleri

·         Kapı Bademleri

·         Karbon Kaplama Folyo

·         Kompresör Modelleri

·         Lastik Boya Kalemi

·         Lastik Hava Ölçerler

·         Lastik Yanakları

·         Nikelaj Çıta Çeşitleri

·         Oto Anahtarlık Grubu

·         Oto Arma Çeşitleri

·         Oto Egzos Nikelajları

·         Oto Jant Kapakları

·         Oto Koruyucu Bar

·         Oto Plaka Muhafaza

·         Oto Silecek Grubu

·         Oto Sticker Shop

·         Ön Panjur Ve Izgara

·         Reflektör Çeşitleri

·         Sibop Kapakları

·         Silecek Rüzgârlığı

·         Sportif Çıtalar

·         Stepne Kromları

·         Su Fıskiye Ürünleri

·         Tampon Muhafaza

·         Teker Arkası Paçalık

Fiyat yelpazesi de çok geniştir.5 TL’lik ürünlerden başlar yaklaşık 400 TL’ye ürünün türüne göre çıkabilir. Tabi ki bu üst limittir. Her ürünün ucuz ve hesaplı modelleri mevcuttur. Ayrıca fiyatlar aracınızın modeline göre de büyük değişkenlik gösterir. Bu fırsatlardan yararlanmak için web sitemiz üzerinden sipariş verebilir ya da iş yerlerimizi ziyaret edebilirsiniz.

 


4fd9fbf0835f.html ed74388257f2